Zdroj: http://uncharted.hrajto.com/postavy-v-uncharted.a14.html  •  Vydáno: 22.1.2012 12:09  •  Autor: romankudela

Postavy v UNCHARTED

Poznáte mena základných postáv v sérii UNCHARTED? Pokúsim sa Vám ich pár slovami priblížiť.

 

Francis Drake:

Sir Francis Drak priamo nevystupuje v hre, ale všetko sa točí o jeho histórii a záhadnej minulosti. Sir bol anglický korzár, návigator a politik alžbetínskej éry.

V roku 1581 mu udelila Kráľovná Alžbeta I. titul rytiera. Jeho smrť a posledné roky sú záhadou.

Nathan našiel v prvej časti loď na ktorej mala byť Francisova rakva, no na prekvapenie našiel rakvu bez tela, ale s legendárnym denníkom Francisa Darka.

 

Nathan Drake:

Predstavuje hlavnú postavu série Uncharted, predstavuje amerického lovca pokladov. Nathan vyrastal sám, lebo jeho matka spáchala samovraždu a otec sa ho vzdal.

Vyrastal v kláštore a mníšky ho naučili latinčinu a španielčinu, ktorú veľakrát použije pri svojich cestách.

Natahan je veľmi prispôsobivý a dokáže konať rýchlo, tak ako to vyžaduje daná situácia. Nemá problém v boji s protivníkmi bez zbraní či meniť jeden zásobník za druhým a nestíhať počítať zneškodnených zloduchov.

Viktor Sullivan:

Viktor je 40 ročný starý mládenec. Nikdy nemal vzťah k deťom a tvrdil, že by bol zlý otec, tak bol stále sám. Môžeme ho nazvať i seniorským hľadačom pokladov.

V minulosti bol u námorníctva a teraz vystupuje ako zlodej na voľnej nohe. Kradne, kšeftuje a snaží sa zarobiť peniaze ako sa len dá.

Vystupuje vo všetkých častiach Uncharted. Zažije s Nathanom tie najvzrušujucejšie dobrodružstvá.

 

Chloe Frazer:

Pochádza z Austrálie a je to nefalšovaná lovkyňa pokladov.

Prvýkrát vystupuje v Uncharted 2. Zo začiatku hrala na dve strany: tajne pomáhala Nathanovi a zároveň podporovala zloducha Zorana Lazarevica - snažili sa spolu ziskať legendárny kameň Cintamani.

O ich spoločnej minulosti sa veľa nepíše, ale medzi Nathanom a Cloe je stále silné puto. V Uncharted 3  sa Chloe obajavuje ako posledná záchrana Nathanovi a Sullymu v Londýne a Sýrii.

 

Elena Fisher:

Je americká novinárka a televízna osobnosť. Vystupuje vo všetkých častiach Uncharted. Veľakrát pomôže Nathanovi pri riešení problémov a záchrany života.

Zo začiatku to medzi Nathanom a Elenou nevyzeralo dobre. Nathan ju oklamal a odišiel za prvým dobrodružstvom bez nej.

Neskôr sa však všetko vysvetlí a tvorí súčasť kolotoča okolo tajnych záhad a pokladov. Pred koncom Uncharted 2 bude na pokraji smrti, keď ju zasiahne granát.

Prejavuje náklonnosť k Nathanovi, ktorý jej city opätuje. V závere Uncharted 3 vychádza napovrch, že Nathanou životnou družkou sa stáva Elena.

 

Charlie Cutter:

Je to britský zlatokop, ktorý sa objavuje až v treťom pokračovaní Uncharted. Vyzerá ako obyčajny kriminálnik, ale je veľmi usilovný a lojálny.

Má prezývku "Rezačka". V začiatku hry U3 bude predstierať zastrelenie Nathana a Sullyho.  Neskôr sa spoločne vydajú za dobrodružstvom.

 

Katherine Marlow:

Katherine ,,Kate,, Marlowe je hlavný protivník v Uncharted 3. Je to britská manipulatívna a zlovestná intrigánka, ktorá túži len jedno získať legendárny Francisov poklad.

Predstavuje prvého ženského protivníka v sérii Uncharted. Je typická svojim dáždnikom v ktorom má nôž, ktorým popraví tých čo jej skrížia cestu.

Talbot:

Predstavuje pravú ruku Katherine Marlow. Vystupuje v 3. časti Uncharted a zažije nespočetné množstvo súbojov s Nathanom a jeho partiou.

Tak isto ako Marlow túži po stratenom poklade a rýchlom zbohatnutí.